Poszukujemy do pracy – Księgowa/Księgowy

PREZES ZARZĄDU

ENERGETYKI CIEPLNEJ Sp. z o.o. w Nowym Dworze Mazowieckim

ogłasza nabór na stanowisko pracy:

Księgowa/Księgowy

  1. Wymagania obowiązkowe:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe z zakresu ekonomii, finansów i rachunkowości,
  • mile widziany certyfikat księgowy ministerstwa finansów,
  • minimum 3 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku w księgowości,
  • bardzo dobra znajomość i umiejętność stosowania aktualnych przepisów rachunkowości i finansach publicznych, przepisów podatkowych, ordynacji podatkowej, kodeksu spółek handlowych, sprawozdawczości, VAT, CIT, PIT oraz przepisów w zakresie inwentaryzacji,
  • znajomość zagadnień z zakresu kadr i płac,
  • mile widziana bardzo dobra znajomość programów finansowo- księgowych, a szczególne programu Etobres – Komadres
  • doświadczenie w sporządzaniu raportów, bilansów i sprawozdań finansowych,
  • monitorowanie zmian prawa finansowego i podatkowego,
  • dyspozycyjność i odpowiedzialność.
  1. Wymagania dodatkowe (mile widziane):
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność identyfikowania problemów oraz poszukiwania i wdrażania lub rekomendacji rozwiązań,
  • umiejętność sprawnej organizacji pracy, dokładność, sumienność,
  • duża samodzielność w działaniu,
  • terminowość, rzetelność, umiejętność pracy pod presją czasu,
  • biegła znajomość MS Office (szczególnie Excel),
  • prawo jazdy kat. B.
  1. Wymagane dokumenty
  • list motywacyjny,
  • życiorys z opisem dotychczasowej pracy zawodowej,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (m. in. świadectwa, dyplomy, certyfikaty itp.),
  • kserokopie świadectw pracy i inne dokumenty potwierdzające wymagany staż pracy na stanowisku z zakresu księgowości,
  • oświadczenie o wyrażeniu dobrowolnej zgody na udostępnianie przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji.
  1. Opis stanowiska:
  • bieżące i prawidłowe prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  • dokonywanie wstępnej kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,
  • odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont,
  • organizacja i nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych i obiegiem dokumentacji,
  • terminowe i rzetelne sporządzanie raportów, bilansów i sprawozdań finansowych na potrzeby Zarządu,
  • optymalizacja kosztów,
  • prowadzenie rozliczeń podatkowych oraz sporządzanie dokumentacji w tym zakresie,
  • weryfikacja poprawności klasyfikacji kosztów oraz weryfikacja aktywów i pasywów poprzez kontrolę dokumentów oraz analizę zapisów i sald kont księgowych,
  • wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
  • współpraca z bankami, zewnętrznymi instytucjami finansowymi i organami podatkowymi (GUS, ZUS, US),
  • właściwe przeprowadzanie i rozliczanie inwentaryzacji,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • naliczanie i wypłata wynagrodzeń, w tym naliczanie innych należności, zasiłków, prowadzenie stosownej ewidencji, dokonywanie potrąceń od wynagrodzeń, itp.
  • terminowe naliczanie i odprowadzanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, FP, FGŚP, PFRON, a także prowadzenie ewidencji wymaganej przez ZUS,

Szczegółowy zakres czynności zostanie określony zakresem obowiązków.

  1. Warunki pracy:
  • wymiar czasu pracy: pełny etat
  • umowa o pracę,
  • stabilne warunki zatrudnienia,
  • atrakcyjne wynagrodzenie, premie, nagrody,
  • możliwość rozwoju osobistego i poszerzania kompetencji, dofinansowanie szkoleń i kursów,
  • odpowiednie narzędzia pracy,
  • praca wymagająca wysokiego stopnia samodzielności i współpracy z organami Spółki oraz instytucjami zewnętrznymi,
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
  • miejsce pracy: Nowy Dwór Mazowiecki ul. Przemysłowa 1
  • wyjazdy służbowe związane z czynnościami wykonywanymi w ramach obowiązków służbowych związanych z zajmowanym stanowiskiem oraz poleceniami Prezesa Zarządu.
  1. Miejsce i termin złożenia dokumentów:

Dokumenty aplikacyjne należy składać w siedzibie Spółki w Nowym Dworze Mazowieckim w godzinach pracy, tj. 7.00-15.00 lub listownie za pośrednictwem poczty na adres Zakład  Energetyki Cieplnej sp. z o.o., ul. Przemysłowa 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki , w terminie do 17 lipca 2023 r. (decyduje data wpływu).

Koperty powinny być zamknięte i opatrzone dopiskiem „Dotyczy naboru na stanowisko Księgowa/Księgowy”.

Klauzula informacyjna:

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zakład Energetyki Cieplnej Spółka z o.o., ul. Przemysłowa 1 ,  adres e-mail: info@zecndm.pl tel.22/775-37-56
  2. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: b.duch@obslugarodo.pl
  1. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia rekrutacji i wyłonienia kandydata do pracy na stanowisko księgowa/y;
  2. Podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy;
  3. Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom zewnętrznym, z wyjątkiem przypadków określonych przepisami prawa:
  4. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej;
  5. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą do momentu zakończenia rekrutacji.
  6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody wyrażonej przed jej cofnięciem. Oświadczenie o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych wymaga jego złożenia w formie pisemnej.
  7. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO;
  8. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych ma charakter obligatoryjny. Niepodanie danych obligatoryjnych w dokumentach aplikacyjnych skutkuje niemożnością realizacji procesu rekrutacji;
  9. Pani/Pana dane będą nie będą poddane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu).

Prezes Zarządu
( – ) Dariusz Tabęcki